Home Dijital Gazete Altında kayıp sürüyor

Altında kayıp sürüyor

by ozsozhaber

Altın dünkü seansta da satıcılı seyrederek, geçtiğimiz eylül ayından bu yana yeni bir dip kaydederek dünkü seansı geçirdi. 1765 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, seans boyu satıcılı seyrini sürdürdüğü bir gün daha geri kaldı. Resesyon piyasalarda fiyatlaması devam ederken altın da payına düşeni alarak 1732 dolar/ons seviyesine kadar geri çekilerek günün en düşük seviyesini kaydetti. Günlük kapanışını ise 1739 dolar/onstan yapan sarı maden, yüzde 1,4 kaybı hanesine yazdı.

 

Gümüş de altınla benzer şekilde satıcılı bir günü geride bırakmasına rağmen, altına kıyasla da az zararla bir günü geride bıraktı. 19,22 dolar/ons seviyesinden başladığı seansı,19,20 dolar/onstan tamamlayarak yüzde 0,1 gibi bir kayıpla günü tamamlamış oldu.

 

Platinde de satış dalgası sürerken dünkü seansta 830 dolar/ons seviyesine kadar geri çekilerek seansın en düşük seviyesini kaydetti. Günlük kapanışını ise 840 dolar/onstan yapan platin, Eylül 2020’den beri en düşük kapanışını yaptığı bir günü geride bıraktı.

 

Paladyum küresel satış dalgasından bir süredir kendini korumaya başarırken dünkü seansta satıcılı seyre döndü. 1916 dolar/onstan güne başlayan paladyum, 1897 dolar/onsta seansı tamamlayarak yüzde 1 kaybı hanesine yazarak günü tamamladı. 

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta işlemler dünya fiyatlarının üzerinde 14 dolar/onsla gerçekleşti. Hacim açısından güçlü bir seans geride kalırken 4.073 kg altın ve 3.325 kg gümüş işlemiyle seans tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment