news-details

Beykoz’da 2019-2020 Kültür-Sanat Sezonu Başlıyor

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapılacak yeni sezon açılış programında Altan Erkekli-Veysel Diker’in hazırladığı “Şifa Niyetine” Tiyatro Gösterisi ile Cihat Aşkın ve Dilek Türkan’ın vereceği “Türk Valsleri” Konseri yer alacak. Programda ayrıca yeni sezonun ilk kültür ajandası da tanıtılacak.

7 Merkezde Yüzlerce Etkinlik

Beykoz Belediyesi söyleşiden tiyatroya, konserden seminere, geziden sinemaya, konferanstan anma programına, ücretsiz hazırladığı yüzlerce etkinlikle 8 merkezde sezon boyunca sanatseverlere kültür yelpazesi sunacak.

Her Ay Dopdolu Bir Ajanda

Her ay yenilecek ajandasıyla ilçede, geçmişten geleceğe kültürü ilmek ilmek işleyen edebiyatçılar, sanatçılar, düşünce insanları ağırlanacak, özel gün ve haftalara özgü etkinlikler, Türk Halk Müziği, Özgün Müzik ve Türk Sanat Musikisi konserleri yer alacak.

Şiir Müzesi Edebiyat Dostlarını Bekliyor

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi, Kavacık Kültür ve Sanat Merkezi, Tokatköy Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi ve Yenimahalle Şerife Bacı Hizmet Binası sezon boyu kültür ve sanat dostlarını buluşturacak.

Beykoz’un İlk ödüllü müzesi olan Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi, şiir dolu atmosferiyle edebiyat çınarlarının yaşatıldığı söyleşi ve etkinliklere ev sahipliği yaparken, Şeyh Edhem Sırrı Efendi Kültür Evi, manevi kültürü besleyen eğitim programlarının adresi olacak.

36 Branşta Kültür Kursları

Beykoz Belediyesi ilçe sakinlerine her ay kültür şöleni sunarken hobi ve yeteneklerini geliştirmek isteyenler için 36 branşta kültür-sanat ve eğitim kursları da açılıyor. Yetişkin, genç ve çocuklara yönelik hazırlanan kurslarda ilçe sakinleri sezon boyu ustalardan eğitim alma fırsatı bulacak.

Kaynak:beykoz