news-details

İmamoğlu: Siyaset yarışının seçimde, başarı yarışı vatandaşın huzurunda sürmeli

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Tombaş’a tebrik ziyaretinde bulundu.

İmamoğlu, vatandaşların problemleri ve çözüm arayışlarıyla ilgili en çok gündemde olması gereken ilçelerden bir tanesi olduğunu belirterek, ''Bütün konuları biliyoruz. İstanbul'a raylı sistemlerle bağlantısının yapılmasına çok az bir zaman kaldı. Bunun da ilçemizde çok köklü değişimlere sonuç vereceğini düşünüyoruz pozitif anlamda.” ifadelerini kullandı.

“Siyaset yarışının seçimde, sonraki başarı yarışının da vatandaşın huzurunda sürmesi gerektiğine inananlardanım.” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bundan bütün ülkenin, tüm şehrin menfaat elde edeceğini de biliyorum. Umarım açık gönüllülükle, hep beraber başarıyı kovalarız. Hep söylüyorum; yarış zamanı geldiğinde, en iyiyi yakalama yarışı olsun. Güçlü icraat olursa devlet, millet bundan kazançlı çıkar. Seçim zamanında ‘daha iyi kim yapar’ yarışı devam eder. Bu da nitelikli, kaliteli bir ortam doğurur. Birbirimizi daha iyi takip edeceğimizi düşünüyorum. Bu kapsamda buradayız. Kolay bir maraton olmadı. Böyle 40-45 güne 39 ilçeyi sığdırmak, her ilçeyle 2-3 saat istişare etmek. Ali Başkan'ımıza, seçilmiş heyetiyle, bürokrasideki yol arkadaşlarıyla, bütün Sultanbeyli halkıyla, hemşehrilerimize başarılı hizmetler diliyorum.”

Konuşmaların ardından İmamoğlu ve Tombaz, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Sultanbeyli’nin sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

  Hibya Haber Ajansı