Gözler PCE endeksinde olacak

Haftanın en önemli konu başlığı olan ve yatırımcıların açıklanacak rakamı görmek istemesi nedeniyle özellikle yurt dışında son birkaç gündür piyasaların durgun seyretmesine neden olan ABD Ekim ayı PCE endeksi bugün TSİ 16.30’da açıklanacak.

Piyasalara analitik bakış

Güne pozitif başlamasına rağmen seans genelinde satıcılı bir seyir izleyerek 7.993 seviyesine kadar geri çekilen BİST100 Endeksi, %1,04 kayıpla 8.009,33 puandan günü tamamladı.

Yeni açılan birincil piyasa

Yeni açılan birincil piyasa duyurusu yapıldı.

Gelecek Varlık'tan tahsili gecikmiş alacak portföyü alımı

Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş, tahsili gecikmiş alacak portföyü alımı ihalesinde en yüksek teklifi verdi.

Yeni yüzde 100 elektrikli Chery OMODA 5 EV tasarımıyla fark yaratıyor

Chery’nin tüm dünyadaki otomotiv pazarlarındaki araştırmaları sonucu üretime başladığı OMODA alt markası, içten yanmalı motora sahip OMODA 5 modelinin ardından şimdi de yüzde 100 elektrikli OMODA 5 EV modelini tanıttı.

Başkan Büyükkılıç, Ankara’da yerel yönetimler toplantısına katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldı.

DEVA’dan AK Parti seçmenine davet

DEVA Partisi Gaziantep Milletvekili Ertuğrul Kaya, AK Parti seçmenlerini DEVA Partisi çatısı altında birleşmeye davet etti.

Başkan Büyükkılıç'tan Bakan Özhaseki'ye ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret etti.

DEVA Partili Avşar: “Yaşadığımız konut krizi değil, barınma krizidir”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Piyasanın durumu

Borsa günü düşüşle tamamladı. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,04 değer kaybederek 8.009,33 puandan tamamladı.