Ignition 2023 “Muhasebede En Başarılı 50 Kadın” listesinde bir Türk de var

2018’den bu yana muhasebe alanındaki başarılı kadınları onurlandıran “Ignition Muhasebede En Başarılı 50 Kadın” listesinin 2023 sonuçlarını açıkladı. Amerika’nın dört bir yanından 940 adayın değerlendirildiği listede başarılı Türk iş insanı da yer aldı.

Bakan Şimşek: “Uyguladığımız dezenflasyon programının olumlu etkilerini gördük”

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek, 2023 Yılı 3. Çeyrek Gayri Safi Yurt İçi Hasıla (GSYH) büyümesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BitMart, TradingView ile işbirliği yapıyor

BitMart, yatırımcılara gelişmiş yatırım araçları ve deneyimi sağlamak için TradingView ile işbirliği yapıyor.

Acer’ın Predator Helios Neo 16 dizüstü bilgisayarı oyun deneyimini en üst düzeye çıkarıyor

Acer’ın yüksek performanslı dizüstü oyun bilgisayarı Predator Helios Neo 16, 13. Nesil Intel® Core™ işlemciler ve NVIDIA® GeForce RTX™ 40 Serisi GPU’larla hem oyunlarda hem de içerik oluştururken üst düzey performans sunuyor. Predator Helios Neo 16, üst düzey bileşenler ve üstün ekran seçenekleriyle hem oyuncular hem de içerik oluşturucular için özel olarak tasarlandı.

Vertiv, veri merkezi sürdürülebilirliğini artırmaya yardımcı olacak çözümlerini tanıtıyor

Kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı Vertiv, prefabrik modüler (PFM) veri merkezi çözümleri için çelik yerine ana yapısal bileşen olarak masif ahşap kullanan, yenilikçi Vertiv™ Power Module ve SmartMod™ ailelerinin yeni versiyonu Vertiv™ TimberMod'u tanıttı. Yeni Vertiv™ TimberMod™, çelik alternatiflere kıyasla karbon ayak izini önemli ölçüde azaltıyor.

20. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması sonuçları belli oldu

Mars Logistics ve LODER (Lojistik Derneği) iş birliğiyle 20 yıldır gerçekleştirilen ve Türkiye’deki bütün üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nın bu seneki kazananları belli oldu.

Büyükşehir’den amatör spor kulüplerine destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu çatısı altında faaliyet gösteren 199 kulübe maddi destek sağlıyor.

Dönemsel gayrisafi yurt içi hasıla, 3'üncü çeyrek: Temmuz - Eylül, 2023

GSYH 2023 yılı üçüncü çeyrek ilk tahmini; zincirlenmiş hacim endeksi olarak, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %5,9 arttı.

Bakan Uraloğlu: “Simge eserler inşa ediyoruz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, hem ulaşıma hem haberleşmeye katkı sunan projelerle memleketi donattıklarını ve simge şehirler inşa ettiklerini bildirdi.

Hizmet üretici fiyat endeksi, Ekim 2023

H-ÜFE 2023 yılı Ekim ayında bir önceki aya göre %1,21, bir önceki yılın Aralık ayına göre %74,08, bir önceki yılın aynı ayına göre %76,99 ve on iki aylık ortalamalara göre %77,10 artış gösterdi