IDF Sözcüsü Tümamiral Hagari: “Ateşkes devam edecek”

DEREN KOCAMANOĞLU-30.11.2023-HİBYA- İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Tümamiral Daniel Hagari, arabulucuların kaçırılanların serbest bırakılması sürecini sürdürme çabaları ışığında ve anlaşma şartlarına tabi olarak ateşkesin devam edeceğini bildirdi.

Piyasa analizi

BIST100 Endeksi dünkü işlemleri %1,04 oranında düşüş ile 8.009 puandan kapattı. Endeks güne 8.115 puan ile yatay alıcılı bir görünümle başladıktan sonra gün içinde 7.994-8.125 bandında dalgalı hareket etti.

İsrail Ordu Sözcüsü Adraee’den Gazze halkına: “Güvenliğiniz için talimatlara uyun”

DEREN KOCAMANOĞLU-30.11.2023-HİBYA- İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, geçici insani ateşkes süresinin uzatılmasının ardından Gazze halkına yönelik açıklamalarda bulundu.

Astor'dan yeni iş sözleşmesi

Astor Enerji A.Ş, yeni iş sözleşmesi imzaladı.

Sabah stratejisi

Dün güne hafif alıcılı başlayan endeks sonrasında gelen satışlarla negatif bölgeye geçti ve günü de %1,04 kayıpla 8.009 seviyesinden tamamladı.

KAP duyurusu

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) duyuru yaptı.

Asya piyasaları ve Avrupa piyasalarından son durum

Asya hisse senedi piyasalarında bu sabah karışık bir seyir izlenmektedir. Japonya’da erken işlemlerdeki kaybını geri alan Nikkei225 Endeksi %0,34, Topix Endeksi %0,29 artıda seyretmekte.

Hak kullanımı

Hak kullanımı bildirimi yapıldı.

Piyasa gündemi

Küresel piyasalarda, bu hafta ABD verileri ön planda bulunuyor. Dün ABD'de 3.çeyrek ikinci okuma büyüme verisi yukarı yönde revize edildi.

YEO Teknoloji'den yeni iş anlaşması

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş, yeni iş anlaşması yaptı.