Online eğitimde daha iyi motivasyon için yeni güç birliği

Dünya çapındaki öğrenme platformu şirketi olan Kahoot! bugün Zoom Video Communications, Inc ile güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Bu birliktelik ile Zoom için Kahoot! uygulamasını kullanıma sunmak ve Zoom toplantılarındaki katılımcıların doğrudan Zoom Meetings üzerinden Kahoot! öğrenim içeriklerine erişmelerini, içerikleri sunmalarını ve oynamalarını kolaylaştırmak amaçlanıyor.

Kahoot! ile Zoom güçlerini birleştirdi

Zoom Meetings için Kahoot! uygulaması, görüntülü toplantılarda herkesin katılımını ve öğrenimini teşvik eden kusursuz deneyimler oluşturmaya olanak sağlıyor.

Dünya çapındaki öğrenme platformu şirketi olan Kahoot! bugün Zoom Video Communications, Inc ile güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Bu birliktelik ile Zoom için Kahoot! uygulamasını kullanıma sunmak ve Zoom toplantılarındaki katılımcıların doğrudan Zoom Meetings üzerinden Kahoot! öğrenim içeriklerine erişmelerini, içerikleri sunmalarını ve oynamalarını kolaylaştırmak amaçlanıyor.

Ekip motivasyonu için birebir

Tüm dünyada, çalışma ortamlarında ve sosyal ortamlarda görüntülü iletişimin kullanım hızının artmasıyla birlikte, etkili şekilde öğrenme, işbirliği yapma ve bağlantı kurma açısından katılımın önemi ortaya çıktı. Birçok şirketin faaliyetlerini sanal ortamda yürütmeyi sürdürdüğü veya hibrit bir modele geçmek için hazırlık yaptığı bu dönemde, Zoom için Kahoot! uygulaması sayesinde, şirket yöneticilerinin Kahoot!'un etkileşimli ve oyun bazlı öğrenme deneyimleriyle ekip üyelerini motive etmeleri ve bir araya getirmeleri hiç olmadığı kadar kolay hâle gelecek.

Yeni nesil öğrenme, çalışma ve oyun oynama deneyimi

Kahoot CEO'su Eilert Hanoa, görüntülü iletişimin iş, aile ve arkadaş ortamlarında kişilerin bağlantıda kalmasını sağlama konusunda hayati bir rol oynadığını belirterek, “Zoom, kullanıcılarımızın Kahoot! oyunları sunmalarının ve oynamalarının yanı sıra Kahoot! tarafından desteklenen etkileşimli sunumlar yapmak için kullandıkları en popüler platformlardan biri. Her türden görüntülü aramada katılım ve etkili öğrenme düzeyini artırmayı hiç olmadığı kadar kolay hâle getiren, erişilebilir ve kusursuz bir deneyim sunmak amacıyla Zoom için Kahoot! uygulamasını kullanıma sunmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.  

Zoom Apps & Integrations Ürün Müdürü Ross Mayfield ise şunları söyledi: “Uzaktan çalışma sistemlerinin veya hibrit sistemlerin sunduğu esnekliği benimseyen şirketlerin ve bireylerin sayısı arttıkça, sanal olarak anlamlı bağlantılar kurmayı destekleyen platformlar geleceğin iş dünyasında başarıya ulaşmanın anahtarı olacaktır. Zoom için Kahoot! uygulaması ile kullanıcılarımız herhangi bir Zoom toplantısını kullanıcıların unutamayacakları dinamik ve etkileşimli bir öğrenme deneyimine dönüştürebilirler.”

Zoom için Kahoot! uygulaması, kullanıcıların Zoom toplantısından ayrılmadan veya ikinci bir cihaza ihtiyaç duymadan diğer toplantı katılımcılarıyla birlikte Kahoot! oyunlarına ve öğrenim içeriklerine erişmelerine, bunları sunmalarına ve oynamalarına olanak sağlıyor. Bu sayede, şirket yöneticileri toplantılarda, sunumlarda ve sanal etkinliklerde ekiplerinin enerjisini yüksek tutabilecek.

Her bir görüntülü aramanın potansiyelini ortaya çıkar

Uygulama ile moderatörler, Kahoot! uygulaması ile tüm katılımcılar için katılımı teşvik etmek amacıyla tatlı bir rekabetin ve oyunların gücünden yararlanabilecek. Kullanıcılar bilgi düzeylerini ölçmek ve geri bildirim almak için çalışanların nabzını tutabilecek, kelime bulutları ile yaratıcı düşünmeyi teşvik edebilecek, ayrıca anketler, açık uçlu sorular ve daha fazlası ile katılımcıların seslerini duyurmalarına yardımcı olabilecek. Kuruluşlar ise beyin fırtınası özelliğinden yararlanarak kitle kaynak çalışmalarında farklı görüşlere ulaşabilir ve işbirliğini üst seviyeye çıkarabilecek.

Yeni işbirliği sayesinde, toplantı moderatörleri, Kahoot! deneyimiyle sunulan verilere ve raporlara anında erişebilecek. Bu öğeler, katılımcıların içeriklerle etkileşimlerine göre gerçek zamanlı olarak güncelleniyor. Ayrıca moderatörler, Kahoot! oyunlarını canlı oturuma katılamayan diğer kişilerle kendi hızında yarışmalar olarak paylaşabilecek veya alıştırmalar yapıp skorlarını yükseltmeleri için oyunları tüm katılımcılara göndererek, katılımcıların katılım düzeyini artırabilecek, böylece öğrenimin daha kalıcı olmasını sağlanabilir.

Zoom'da Kahoot!'un nasıl kullanılacağı ile ilgili daha fazla bilgi için blog yazımızı okuyabilirsiniz.

En son şirket haberlerinden ve güncellemelerden haberdar olmak için  Kahoot! News sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kahoot! hakkında

Kahoot! olarak öğrenmeyi eğlenceli hâle getirmeyi kendimize görev edindik. Çalışanları tüm öğrenme potansiyellerini ortaya koyma konusunda desteklemek istiyoruz. Öğrenme platformumuz herkesin ve her kuruluşun katılımı teşvik eden oyunlar oluşturmasını, paylaşmasını ve oynamasını kolaylaştırmaktadır. 2013 yılında kullanıma sunulan Kahoot!'un vizyonu, dünyanın en önde gelen öğrenme platformunu oluşturmaktır. Geçtiğimiz 12 ayda Kahoot! platformunda 1,8 milyar katılımcı oyuncu tarafından 200'den fazla ülkede 300 milyon oyun oynanmıştır. Kahoot! ailesi ayrıca ödüllü DragonBox matematik öğrenme uygulamalarını, Poio okuma öğrenme uygulamasını, Drops dil öğrenme uygulamalarını, Actimo ve Motimate çalışan katılımı ve kurumsal platformlarını; tüm eğitimciler, öğretmenler ve sınıflar için çevrimiçi beyaz tahta aracı olan Whiteboard.fi'yi içermektedir. Kahoot! Group'un merkezi Norveç'in Oslo şehrindedir; Amerika, İngiltere, Fransa, Finlandiya, Estonya, Danimarka ve İspanya'da ise ofisleri bulunmaktadır. Kahoot!, Oslo Menkul Kıymetler Borsası’nda KAHOT! kodu ile işlem görmektedir. Haydi oynayalım!

Zoom Uygulamaları hakkında

Ürün içi Zoom Uygulamaları, tercih ettiğin uygulamaları Zoom'da bir toplantı öncesinde, toplantı sırasında veya toplantı sonrasında kullanman için kusursuz bir deneyim sunar. Dosya paylaşımına, proje yönetimine, beyaz tahta kullanımına ve daha fazlasına yönelik uygulamalar ile toplantı verimliliğini artır. Zoom Uygulamaları, toplantı katılımcılarının gerçek zamanlı etkileşimler kurmalarına ve toplantılardan daha iyi şekilde yararlanmalarına olanak sağlayarak iş birliğini teşvik eder ve katılımı artırır.


Hibya Haber Ajansı

Okunma