İstanbul Havalimanı’nda uyuşturucu operasyonları

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen risk analizleri ve hedefleme çalışmaları neticesinde, İran’dan gelen bir yolcu şüpheli olarak değerlendirilerek takibe alındı.

Yolcunun taşıdığı gitar çantası x-ray taramasından geçirildiğinde, gitar çantasında sıra dışı bir yoğunluk olduğu görüldü. Gerçekleştirilen detaylı fiziki aramada, şüpheli görülen bölgelere gizlenmiş vaziyette maddeler olduğu tespit edildi.

Uyuşturucu madde tespit cihazıyla yapılan analiz neticesinde, uyuşturucu maddenin metamfetamin olduğu anlaşıldı. Ele geçirilen 2,5 kilogram ağırlığındaki maddeye el konuldu.

Diğer bir operasyonda, Gümrük Muhafaza ekipleri riskli olarak değerlendirdiği bir kargo gönderisini açarak detaylı arama gerçekleştirdi.

Kargonun içindeki giysilerin arasında bulunan terliklerin tabanında farklı bir dikiş olduğu fark edildi. Dikişlerin sökülmesiyle terliklerin taban kısmına zulalanmış halde haplar bulundu. Toplamda 500 gram gelen hapların uyuşturucu madde test kitiyle yapılan analizinde uyuşturucu maddenin captagon olduğu belirlendi.

Olaylarla ilgili soruşturma Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ediyor.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.